A kineziológia egy holisztikus szemléletű, pedagógiai és pszichológiai elemeket is tartalmazó, egészségjavító, képesség-, készség- és személyiségfejlesztő, STRESSZOLDÓ módszer.
Segítségével könnyedén feltárhatjuk lelki elakadások, vagy betegségek hátterében meghúzódó lelki traumák okát és szelíd módszerekkel oldhatjuk azokat. Ezáltal semlegesítve az elszenvedett stresszek és traumák negatív nyomait, melyek kihathatnak jelenünkre. Célunk az egyensúly helyre állításával beindítani a test öngyógyító folyamatait.
Továbbá segíti a hatékonyabb tanulást, képességeink magasabb szintű használatát és a testi-lelki-energetikai egyensúly helyreállítását.
A kineziológia a keleti szemléletű Hagyományos Kínai Orvoslás elemeit kapcsolja össze a nyugati szemléletű izomteszttel. A kineziológus nem diagnosztizál, hanem a kliens testének finom izomreakcióit képes értelmezni, melyeknek köszönhetően tudja beazonosítani a probléma/elakadás kiváltó okát, illetve azt, hogy ez az ok a múltban hol gyökeredzik, egészen fogantatásig visszamenőleg. Beazonosítjuk, hogy mi történt akkor, illetve, hogy milyen negatív érzelem kapcsolódott az akkori stresszes, traumatikus eseményhez, majd szelíd módszerekkel oldjuk azt. Sokszor a kliens nincs is tudatában, hogy milyen erős hatást gyakorolt rá egy akár már elfeledett, jelentéktelennek tűnő esemény, mégis a hozzá kapcsolt érzelmei máig is befolyásolják döntéseit. A hatékonyságot további korrekciókkal növeljük, melyeket szintén izomtesztekkel állapítunk meg.
Vannak olyan esetek, amikor nem feltétlenül szükséges múltbéli események feltérképezése. Például, ha képességfejlesztés, fókuszálás vagy memória erősítés a cél. Ez esetekben különböző agyintegrációt elősegítő gyakorlatok élvezik a hangsúlyt. Viszont fontos megállapítani, hogy minden eset más és más. Az, hogy mely problémát milyen irányból közelítünk meg és hogyan jutunk el a megoldásig, az teljesen egyedi. Ezt minden esetben a kezelés során a kliens pillanatnyi izomjelzései határozzák meg.
Az izomtesztelés a kineziológia egyik kulcseszköze. A kineziológus a kezelés során a kliens testében elraktározott információk kinyerésével segíti őt. Ehhez izomtesztet használ. Ez egy igen gyengéd, szelíd módszer, mely során egy nagyon gyenge nyomást gyakorol az alkarra és az ekkor tapasztalt izomtónusváltozást értelmezi.
Az izomtesztelésnek köszönhetően a kineziológiai érzelmi stresszoldás közben lehetővé válik, hogy tudatos emlékezés nélkül is beazonosíthassuk a kirakós azon darabkáit (azaz azokat az eseményeket, helyzeteket), amelyek egymással összefüggésben a kliens jelenlegi problémáját létrehozták.
A kezelések nagyon változatosak, nagymértékben függenek a kliens problémájától, ügyétől.
Első alkalommal egy kötetlen beszélgetés során megismerkedek Veled, anamnézist készítek és meghallgatom a panaszaidat, problémádat, azt, hogy miben szeretnéd, hogy a segítségedre legyek.
Ezt követően először energetikailag megfelelő állapotba hozzuk a tesztelni kívánt izmodat, hogy létrejöjjön a tiszta izomáramkör és pontos válaszokat kaphassunk a testedtől. Majd, ha több megoldandó feladatod is van, izomteszttel prioritást tesztelünk, hogy tudjuk mely ügyeddel foglalkozzunk először és ez alapján közösen meghatározzuk a célodat. Ezt követően az izomtesztelést továbbra is igénybe véve az igényeidhez legmegfelelőbb gyakorlatokkal, korrekciókkal, illetve érzelmi stresszoldással kerülünk közelebb hozzá.
A kezelések végén megbeszélünk néhány egyszerű megerősítő gyakorlatot, amelyeket a sikeres kezelés érdeklében fontos, hogy otthon elvégezz.
Közös munkával, a kezelések alatt történt korrekciók és oldások következtében visszanyered a választás lehetőségét, de az már rajtad áll, hogy élsz-e vele. Az életeddel kapcsolatos döntéseket Te hozod meg, a felelősség a Te kezedben van.
A kezelésre érdemes kényelmes ruhában érkezni (amennyiben van rá lehetőséged).
A kezelés napján ajánlott elegendő vizet fogyasztani.
Hozd magaddal a lelkesedésedet és a nyitottságodat! Másra nem lesz szükség.
Kérlek, amennyiben lehetséges légy pontos, hisz késés esetén sajnos rövidebb időnk lesz együtt dolgozni.
Kiknek ajánlom?
Már mindent megpróbáltál, de a gondjaid mégsem oldódtak meg. Folyamatosan azon gondolkozol, hogyan lehetne változtatni a dolgokon, de nem találod a megoldást. Tudod, érzed, hogy több van benned, hogy van kiút és nem adod fel.
Most itt vagy, jó helyen vagy.
Segíthetek, ha
- az életed bármely területén elakadással küzdesz
- munkahelyi vagy iskolai problémáid vannak
- kapcsolati nehézségeid adódtak pároddal, családoddal, kollégáiddal, ügyfeleiddel stb.
- folyton feszült, stresszes vagy,
- nem tudsz megküzdeni a problémáiddal,
- konfliktusaid vannak, melyeket szeretnél jobban kezelni,
- nem tudod beosztani az idődet,
- változtatnál életmódodon, vagy szokásaid valamelyikén,
- nehézséged van a céljaid megvalósításával kapcsolatban, ha bizonytalannak érzed magad, ha folyton halogatsz,
- kommunikációs, önkifejezései nehézségeid vannak,
- önbizalom vagy önértékelési problémákkal küzdesz,
- tanulási nehézségeid vannak, vagy csak fejlesztenéd fókuszálási, tanulási képességeidet, ha szeretnéd hatékonyabban végezni a munkádat,
- szeretnél javítani egészségi állapotodon, vagy megőrizni testi-lelki egészségedet.
Segíthetek, ha a következők közül bármit tapasztalsz
(melyek, ha fizikai tünetek, orvosi kezelésre nem szűnnek meg)
- fáradékonyság, kimerültség
- folyamatos stresszelés, idegeskedés
- étvágytalanság
- alvási zavarok (túl sokat vagy túl keveset alszol, esetleg rémálmaid vannak)
- körömrágás vagy egyéb nem kívánt pótcselekvések
- nem szívesen mész közösségbe
- folyton dühösnek érzed magad
- gyakran veszel össze másokkal, úgy érzed senki sem ért meg
A kineziológiai kezelés során kétféle módszert használok akár felváltva, akár ötvözve egymással:
- a One Brain® Kineziológiai módszer, mely középpontjában az érzelmi stresszoldás áll.
- a Brain Gym® Kineziológiai módszer, mely középpontjában a tanulási, fókuszálási nehézségek kezelése, illetve a képességfejlesztés áll.
Fontos, hogy eredményt csak akkor érhetünk el, ha te is aktívan részt veszel a közös munkában.
A kezelés időtartama: 60-90 perc
A kamaszkor egy hosszú időszak, mely az átmenetről szól, amikor a fiatalok gyermeki életszakaszukból átlépnek a fiatal felnőttek sorai közé. Ez rengeteg változással, ellentéttel, feszültséggel, stresszel, új feladatokkal való megbirkózással, több irányba való megfelelési kényszerrel jár (melyek többször ellentétesek egymással).
Segíthetek, ha úgy érzed
- szeretnél jóban lenni magaddal és másokkal
- kapcsolataidon javítanál (akár iskolai, baráti vagy családi kapcsolataidon)
- iskolai teljesítményeden javítanál
- növelnéd önbizalmadat, önértékelésedet
- szeretnél megszabadulni félelmeidtől vagy haragodtól
- szeretnél nyugodtabb, erőteljesebb, kiegyensúlyozottabb, motiváltabb lenni
Segíthetek, ha a következők közül bármit tapasztalsz
(melyek, ha fizikai tünetek, orvosi kezelésre nem szűnnek meg)
- hányinger, fejfájás, hasmenés vagy székrekedés
- étvágytalan
- alvási zavarok (túl sokat vagy túl keveset alszol, esetleg rémálmaid vannak)
- nem szívesen mész iskolába, edzésre, közösségbe
- hirtelen romlik az iskolai teljesítményed
- folyton dühösnek érzed magad
- gyakran veszel össze másokkal, úgy érzed senki sem ért meg
A kineziológiai kezelés során kétféle módszert használok akár felváltva, akár ötvözve egymással:
- a One Brain® Kineziológiai módszer, mely középpontjában az érzelmi stresszoldás áll.
- a Brain Gym® Kineziológiai módszer, mely középpontjában a tanulási, fókuszálási nehézségek kezelése, illetve a képességfejlesztés áll.
Fontos, hogy eredményt csak akkor érhetünk el, ha a fiatal is szeretné a változást és beleegyezik a közös munkába.
A kezelés időtartama: 60-90 perc
Sokszor a szülő és a fiatal más problémákat tapasztal. A kezelések során mi a kliens, azaz a gyermek problémájával foglalkozunk, azon dolgozunk. A titoktartás is felé kötelez, így a kezelések során elhangzottakból csak annyit oszthatok meg a szülőkkel, amire a fiatal felhatalmaz, illetve ami az ő előrehaladását segíti. Ez azért fontos, mert ha a gyermek bizalmát elveszítem, akkor nem lesz onnantól őszinte velem, amely pedig nélkülözhetetlen a hatékony közös munkához.
Sokszor felmerül a kérdés, hogy a szülő bent lehet-e a kezelések alatt.
Első alkalommal 14 év alatti kliens esetében mindenképpen, utána pedig a gyermekkel és a szülővel közösen megállapodva döntünk ez ügyben. Ha a fiatal igényli a szülő jelenlétét, akkor természetesen maradhat, de ha nem, akkor én azt gondolom, hogy nagyobb hatékonysággal tudunk együtt dolgozni kettesben.
Kisiskolás korban a gyermeket rengeteg negatív hatás érheti akár az iskolában, társai felől, akár más környezetben vagy a túlzott iskolai követelmények által. Túl sok inger éri, a lelki traumák akár minden naposak lehetnek, melyek kihathatnak hangulatára és magatartására is.
A fennálló életkörülményeken a kineziológia nem tud változtatni, de abban nagy segítséget tud nyújtani a gyermeknek, hogy ő hogyan kezelje eredményesebben ezeket a nehézségeket úgy, hogy ne sérüljön közben és egy sokkal kiegyensúlyozottabb, örömtelibb életet élhessen.
Segíthetek, ha gyermekednek
- nehézséget jelent az iskolai szabályok megtanulása és betartása
- nehézséget jelent az iskolai követelményeknek eleget tenni
- beilleszkedési problémái vannak
- társas kapcsolataiban adódnak nehézségei (osztálytársaival vagy másokkal szeretne egy olyan kapcsolatot kialakítani, amelyben jól érzi magát, amelyben egyik fél sem sérül – sem ő nem bánt másokat, sem őt nem bántják)
- tanulási nehézségei vannak
- olvasási problémái vannak
- fókuszálási/figyelem problémái vannak
- jól megy a tanulás, de még inkább szeretné képességeit fejleszteni, tehetségét kibontakoztatni
Segíthetek, ha gyermekednél a következők közül bármit tapasztalsz (melyek, ha fizikai tünetek, orvosi kezelésre nem szűnnek meg)
- gyakran hányingerre, fejfájásra, hasmenésre vagy székrekedésre panaszkodik
- éjszakánként vagy akár nappal is többször bepisil
- étvágytalan
- alvási zavarai vannak (túl sokat vagy túl keveset alszik, esetleg rémálmai vannak)
- nem szívesen megy iskolába
- hirtelen romlik a teljesítménye az iskolában
- magatartási problémái vannak, akár az iskolában, akár otthon
- érezhetően nagy harag van a gyermekben
A kineziológiai kezelés során kétféle módszert használok akár felváltva, akár ötvözve egymással:
- a One Brain® Kineziológiai módszer, mely középpontjában az érzelmi stresszoldás áll.
- a Brain Gym® Kineziológiai módszer, mely középpontjában a tanulási, fókuszálási nehézségek kezelése, illetve a képességfejlesztés áll.
Fontos, hogy eredményt csak akkor érhetünk el, ha a gyermek is szeretné a változást és beleegyezik a közös munkába.
A kezelés időtartama: 45-60 perc
Sok esetben a gyermek nincs tudatában vagy mást érez problémának, mint amit a szülő észlel. A kezelések során a gyermek a kliens, így az ő problémájával dolgozunk. A titoktartás is a gyermek felé kötelez, így a kezelésekből csak annyit oszthatok meg a szülőkkel, amely a gyermek előrehaladását segíti, illetve amire a gyermek felhatalmaz. Ez azért nagyon fontos, mert ha a gyermek bizalmát elveszítem, akkor nem lesz tovább őszinte hozzám, amely pedig elengedhetetlen a hatékony közös munkához.
Sokszor felmerül a kérdés, hogy a szülő bent lehet-e a kezelések alatt.
Első alkalommal mindenképpen, utána pedig a gyermekkel és a szülővel közösen megállapodva alakítjuk a kérdést. Ha a gyermek igényli a szülő jelenlétét, akkor minden további nélkül maradhat, de ha nem, akkor én azt gondolom, hogy nagyobb hatékonysággal tudunk együtt dolgozni kettesben.
Alkalmazott módszerek
A múltban átélt örömeink és traumáink befolyásolják a jelen döntéseinket, melyek a jövőnket alapozzák meg. A kineziológiai oldások során lehetővé válik a múltban átélt örömök megerősítése és az elszenvedett traumákat feloldása. Így visszanyerjük a választás jogát és képessé válhatunk olyan döntések meghozatalára a jelenben, ami az áhított jövő felépítését teszi lehetővé.
A módszer kidolgozói: Gordon Stokes (Touch for Health instruktor), Daniel Whiteside (viselkedéskutató) és Candace Callaway (metafizikai tudással rendelkező szakember).
A módszer alapgondolata, hogy hiedelmeinket és viselkedésünket korábbi tapasztalataink formálják. Testünk minden sejtje, ha úgy tetszik a tudatalattink elraktároz minden olyan átélt emléket, melyekhez érzelmeket kapcsoltunk, legyen ez akár pozitív, akár negatív érzelem. Olykor tudatosan nem is emlékszünk egy-egy akár jelentéktelennek tűnő eseményre, mely mégis olyan nyomot hagyott bennünk, amelynek hatására hozunk meg a mai napig is döntéseket. Ezáltal nem dönthetünk szabadon, hisz ezen „belénk égett” emlékek érzelmi töltetei tudat alatt korlátoznak minket.
A One Brain® módszer segítségével képesek vagyunk beazonosítani a minket korlátozó negatív érzelmeket, és anélkül tudjuk semlegesíteni azokat, hogy az emlék megváltozna. Ezáltal visszanyerjük a választás jogát és szabadon dönthetünk, melynek következtében megteremthetjük magunknak a vágyott jövőt.
A One Brain® módszer, mint minden kineziológiai módszer izomteszteléssel dolgozik. E módszerrel nem csak a jelenben, hanem korregresszió révén egészen a fogantatásig „vissza tudunk menni” feltárni a jelen probléma mögött meghúzódó múltban rejlő okot. Miután beazonosítottuk azt, speciális korrekciókkal és érzelmi stresszoldással semlegesítjük az emlék emocionális töltetét, azaz a hozzá kapcsolt negatív érzelmet. Ezt követően jövőprogresszióval fel tudjuk építeni a motivációt, mellyel még inkább erősítjük, támogatjuk azokat a jelenben meghozott döntéseket, melyek a vágyott céljaink felé visznek.
A mozgás és a tanulás kapcsolatának tudománya. A képességfejlesztés és a tanulást könnyítő technikák világa.
A módszer kidolgozója: Paul E. Dennison (pedagógus), aki évtizedekig foglalkozott gyermekek tanulási nehézségeivel az általa alapított tanulási központban.
A módszer alapgondolata, hogy könnyen elsajátítható, speciális mozdulatsorok révén az agy egyes területei (a jobb és bal agyfélteke, illetve az agy más dimenziói) között, valamint az agy és a test többi része között a hatékony kommunikációt elősegítse, összehangolja e részek működését azáltal, hogy a játék és a kreativitás szerepét megnöveli, a teljesítményt korlátozó stresszt pedig lecsökkenti.
A gyakorlatok között számos agyintegrációt elősegítő, nyújtó és energetikai gyakorlat is megtalálható.
A módszer segít az olvasási, írási, nyelvi és számolási készségek fejlesztésében, a fókuszálási, koncentrációs, kommunikációs, illetve szervezési készségek javításában, a memória fejlesztésében, illetve a sportteljesítmény javításában.
A lendületes és vidám Brain Gym® gyakorlatok elősegítik a hatékony elméleti tanulást. Általuk könnyebben kialakíthatóak a saját tanulási szokások, melyeknek köszönhetően a tanulás folyamata lerövidül és az elsajátított tudás megmarad. Emiatt a tanulási kedv is megnő.
„A mozgás a tanulás kapuja!”